لامپ کم مصرف شمعی لوستر پوست شما را آسیب نمی زند

نمی توان به ویلیام  که حق اختراع لامپ رشته ای آمریکا را دریافت کرد و جوزف که لامپ خود را در انگلستان ثبت اختراع کرد حرفی نزنیم، درباره تاریخچه لامپ کم مصرف شمعی لوستر صحبت کرد.

بحث هایی در مورد این لامپ وجود داشت. آیا اختراعات لامپ های ادیسون حق ثبت اختراعات مخترعان دیگر را نقض می کند یا خیر؟

در نهایت شرکت روشنایی ادیسون در ایالات متحده با شرکت تامسون-هوستون الکتریک شرکتی که لامپ های رشته ای را تحت پتنت Sawyer-Man تولید می کند ادغام شد تا جنرال الکتریک و روشنایی انگلیسی ادیسون را تشکیل دهند.

شرکت با شرکت جوزف سوان ادغام شد و Ediswan را در انگلستان تشکیل داد.

چیزی که سهم ادیسون در روشنایی الکتریکی را فوق‌العاده می‌کند این است که او به بهبود لامپ بسنده نکرد  او مجموعه کاملی از اختراعات را توسعه داد که استفاده از لامپ‌ها را کاربردی کرد.

لامپ

به طور همزمان، او بر بهبود تولید برق متمرکز شد و اولین شرکت برق تجاری به نام ایستگاه خیابان مروارید در منهتن پایین را توسعه داد. و برای ردیابی میزان مصرف برق هر مشتری، ادیسون اولین کنتور الکتریکی را توسعه داد.

در حالی که ادیسون روی کل سیستم روشنایی کار می‌کرد، مخترعان دیگر به پیشرفت‌های کوچک ادامه می‌دادند و فرآیند تولید رشته و کارایی لامپ را بهبود می‌دادند.

تغییر بزرگ بعدی در لامپ رشته ای با اختراع رشته تنگستن توسط مخترعان اروپایی در سال 1904 رخ داد. در سال 1913، ایروینگ لانگمویر متوجه شد که قرار دادن یک گاز بی اثر مانند نیتروژن در داخل لامپ، کارایی آن را دو برابر می کند.

دانشمندان در طول 40 سال آینده به پیشرفت هایی ادامه دادند که باعث کاهش هزینه و افزایش کارایی لامپ رشته ای شد. اما در دهه 1950، محققان هنوز متوجه شده بودند که چگونه حدود 10 درصد از انرژی لامپ رشته ای را تبدیل کنند.

در نور استفاده کردند و شروع به تمرکز انرژی خود روی راه حل های روشنایی دیگر کردند.

کمبود انرژی منجر به پیشرفت های فلورسنت می شود

در قرن نوزدهم، دو آلمانی – هاینریش گایسلر شیشه‌گر و پزشک جولیوس پلوکر  کشف کردند که می‌توانند با برداشتن تقریباً تمام هوا از یک لوله شیشه‌ای بلند و عبور جریان الکتریکی از آن، نور تولید کنند.

اختراعی که به عنوان معروف شد. لوله گیسلر این چراغ‌ها تا اوایل قرن بیستم که یک نوع لامپ تخلیه است، محبوبیت پیدا نکردند، زمانی که محققان شروع به جستجوی راهی برای بهبود کارایی روشنایی کردند.

لامپ‌های تخلیه پایه بسیاری از فناوری‌های روشنایی، از جمله چراغ‌های نئون است.